Zakopane noclegi i relaks w termach – jak znaleźć idealne połączenie dla niezapomnianych wakacji

Zakopane to od lat jeden z najpopularniejszych urlopowych kierunków Polaków. Wędrówki po górach, dolinach i kotlinach, wjazd na Gubałówkę czy spacer po Krupówkach to zaledwie część z wielu atrakcji czekających na podróżnych. Aby wypoczynek w stolicy polskich gór był niezapomniany, warto do planu urlopowego dodać jeszcze inne ważne punkty.

Relaks w zakopiańskich termach

Jednym z najatrakcyjniejszych jest wizyta w Termach Zakopiańskich. Kąpiele w wodach termalnych nie od dziś cieszą się ogromną popularnością. Od wieków są one uznawane za sprawdzony sposób na zdrowie, młodość i urodę. Zapewniają również chwile prawdziwego relaksu i odprężenia.

Wody termalne to rodzaj wód podziemnych, których temperatura jest wyższa niż średnia temperatura roczna w ich otoczeniu. Wynosi zawsze przynajmniej 20 stopni Celsjusza. Zawiera cenne minerały, które wpływają dobroczynnie na organizm. Woda ze źródeł poprawia kondycję skóry i przyspiesza jej regenerację. Kąpiele termalne łagodzą bóle kości i przyczyniają się do zmniejszenia obrzęków. Co więcej, mogą być nawet stosowane w kuracji odchudzającej.

Ich wysoka temperatura ponadto wspiera regulowanie przemiany materii i wpływa dobroczynnie na gospodarkę hormonalną. Przede wszystkim jednak termy to doskonały sposób na zrelaksowanie się. Już kilka chwil w gorących źródłach sprzyja rozluźnieniu, redukcji stresu i osiągnięciu błogostanu. Kąpiel termalna sprawdza się doskonale jako zwieńczenie męczącego dnia, np. spędzonego na wędrówkach po górach.

Kilka kroków do Term Zakopiańskich

Chcesz cieszyć się dobroczynnymi właściwościami kąpieli termalnych podczas swego pobytu w Zakopanem, ale nie masz ochoty po trudnym dniu pokonywać jeszcze kolejne kilometry, aby dojść do celu? Zadbaj o odpowiedni hotel. Noclegi w Zakopanem w Hotelu Aquarion to gwarancja komfortowego wypoczynku w bogato wyposażonych, nowoczesnych pokojach. Jednocześnie umiejscowienie obiektu pozwoli Ci na błyskawiczne dotarcie do term. Jak to możliwe?

Otóż Hotel Aquarion od Term Zakopiańskich dzieli zaledwie jeden korytarz. Goście mogą dostać się do nich bez konieczności opuszczania budynku, w hotelowych kapciach i szlafrokach. Bezpośrednie, wygodne przejście daje dostęp do mnóstwa wodnych atrakcji.

W Termach Zakopiańskich czeka na Ciebie Dzika Rzeka, której kręte koryto przypomina górski potok. W przeciwieństwie jednak do strumyka temperatura wody wynosi tutaj około 30 stopni Celsjusza. Jeszcze wyższej temperatury możesz się spodziewać w jacuzzi – wynosi ona aż 36 stopni. Dzięki temu kąpiel wpływa korzystnie nie tylko na samopoczucie, ale też urodę i zdrowie. Zaledwie kilkunastominutowe leżenie w wannie jacuzzi działa relaksująco, a ponadto pomaga regenerować stawy i mięśnie.

Pobyt w zakopiańskich termach to moc atrakcji dla całej rodziny. Na dzieci czeka tutaj 5 zjeżdżalni o różnej długości, z których najdłuższa liczy aż 166 metrów i pozwala rozpędzić się do prędkości 26 km/h. W ciepłe, letnie dni warto przysiąść na tarasie widokowym. Z perspektywy wygodnych leżaków możesz podziwiać majestatyczne piękno panoramy Tatr.

Polecane

Zostaw komentarz

3 × 5 =