Ubezpieczenie przedszkolne: czy warto ubezpieczać maluszka?

Kiedy nasze dziecko jest w przedszkolu, chcemy mieć pewność, że jest ono bezpieczne i szczęśliwe. Najmłodsi uwielbiają odkrywać świat, a aktywna zabawa zajmuje im niemalże cały dzień. Gdy zdarzy się wypadek, chcemy, żeby nasza pociecha jak najszybciej wróciła do robienia tego, co kocha. Kupując ubezpieczenie przedszkolne, zapewnisz swojemu dziecku ochronę, dzięki której będzie ono mogło cieszyć się beztroskim dzieciństwem!

Małe dzieci, mały problem… ale czy na pewno?

Nic bardziej mylnego! Niestety, to właśnie najmłodsi są najbardziej narażeni na nieszczęśliwe wypadki. Najczęściej występują drobne urazy takie jak obtarcia, stłuczenia i zadrapania. Jednak czasem zdarzają się też poważniejsze zwichnięcia, skręcenia i złamania. Tego rodzaju obrażenia wymagają opieki lekarskiej. Ubezpieczenie przedszkolaka zapewnia refundację niezbędnej pomocy medycznej.

Nieobowiązkowe ubezpieczenie, które warto mieć

Polisy przedszkolne nie są obowiązkowe, jednak wielu rodziców się na nie decyduje. Dlaczego? Dzieje się tak, ponieważ nawet drobne wypadki są stosunkowo częste, a koszty leczenia potrafią być bardzo wysokie. Odpowiednie ubezpieczenie dziecka sprawia, że nie trzeba finansowo przygotowywać się na nagłe wypadki – wystarczy płacić regularnie składki lub dokonać jednorazowej opłaty, których wysokość jest z góry ustalona. Oferowane na rynku polisy indywidualne oscylują w wysokości ok. 100 zł za rok. Zanim zdecydujesz się na polisę przedszkolną, przeczytaj dokładnie OWU (ogólne warunki ubezpieczenia). W tym dokumencie znajdują się wszystkie najważniejsze informacje dotyczące danej oferty, takie jak: suma ubezpieczenia, wysokość składek czy zakres ochrony. Nie jesteś pewien, co do wyboru ubezpieczenia? Więcej informacji znajdziesz na blogu Aktywnie i Bezpiecznie.

Ubezpieczenie przedszkolaka: grupowe a indywidualne

Większość rodziców decyduje się na polisy grupowe, ponieważ zwykle mają one najniższe ceny. Niestety najczęściej oznacza to, że w przypadku niektórych zdarzeń ubezpieczyciel nie wypłaci świadczenia lub będzie ono niewystarczające na pokrycie kosztów leczenia. W ramach indywidualnego ubezpieczenia dziecka NNW można uzyskać nie tylko lepszą ochronę, ale też korzystniejszy stosunek składek do sumy ubezpieczenia, czyli najwyższego możliwego świadczenia wypłacanego przez towarzystwo.

Twój maluch uczestniczy w zajęciach pozalekcyjnych? Koniecznie przeczytaj: https://aktywniebezpiecznie.pl/ubezpieczenia-szkolne-a-wycieczki-i-zajecia-pozalekcyjne/

Ile kosztuje ubezpieczenie dziecka w przedszkolu

Oferta polis na rynku jest zróżnicowana. Towarzystwa ubezpieczeniowe odpowiadają na pragnienia zarówno tych, którzy potrzebują ubezpieczenia przedszkolaka obejmującego wszystkie możliwe zdarzenia, jak i szukających atrakcyjnych rozwiązań finansowych. Ceny zaczynają się od 28 złotych rocznie, a potrafią dochodzić nawet do 300 złotych. Standardowa stawka roczna wynosi około 125 złotych.

Jakie ubezpieczenie dla przedszkolaka powinieneś wybrać? Warto zastanowić się, jakiej ochrony potrzebuje Twoje dziecko. Jeżeli uprawia sport, postaw na polisę, w której zakresie znajdują się tego rodzaju aktywności. Co prawda maluchom nie zdarza się uprawiać ekstremalnych sportów, jednak już jeżdżenie na nartach podczas zimowiska może być objęte wyłączeniem przy polisie grupowej. Porównując oferty dostępne na rynku, przeczytaj informacje zawarte w OWU. Wybierz wyjątkowego ubezpieczyciela i zapewnij swojemu dziecku kompleksową ochronę!

Polecane

Zostaw komentarz

dwa + 15 =