Szkiełkowanie stali nierdzewnej — ile kosztuje usługa i komu zlecić jej wykonanie?

Szkiełkowanie stali nierdzewnej to proces, który pozwala skutecznie oczyścić powierzchnię materiału przy pomocy szklanego granulatu lub innego ścierniwa mineralnego. Jego niezawodność zależna jest jednak od wykorzystanych materiałów i wiedzy specjalistów, podejmujących się wykonania danej pracy. Jak w takim razie kształtują się koszty realizacji usługi szkiełkowania stali nierdzewnej i kto może ją wykonać?

Szkiełkowanie stali — na czym polega i w jakim celu się ją wykonuje?

Szkiełkowanie nierdzewki to jedna z metod obróbki stali nierdzewnej, która ma celu oczyszczenie i wygładzenie powierzchni danego materiału. Jak wygląda ten proces i czym się charakteryzuje? Poszczególne elementy zostają umieszczone w specjalnej komorze. To w niej dochodzi do procesu strumieniowo-ściernego, w wyniku czego niewielkie granulki szkła czyszczą i szlifują powierzchnię.

Kiedy warto skorzystać z usługi szkiełkowania?

  • Szkiełkowanie jest rekomendowane wtedy, gdy obrabiany materiał wymaga usunięcia rdzy, farby lub innego rodzaju zanieczyszczenia.
  • Z usługi warto skorzystać w procesie przygotowania powierzchni do malowania lub lakierowania. 
  • Szkiełkowanie pozwala poprawić estetykę powierzchni materiału — umożliwia pozbycie się takich defektów jak zarysowania, uszkodzenia, wyżłobienia.
  • Szkiełkowaniu warto poddać powierzchnie z trudnymi do usunięcia zabrudzeniami.

Należy podkreślić, że proces szkiełkowania stali wykorzystywany jest na szeroką skalę w całym przemyśle. Pozwala na obróbkę materiałów stosowanych w optyce, medycynie, motoryzacji, elektronice czy w budownictwie

Szkiełkowanie stali nierdzewnej — cena i całkowity koszt usługi 

Usługa szkiełkowania stali powinna być przeprowadzona przez doświadczonych specjalistów. Zleceniodawcy muszą liczyć się z tym, że szkiełkowanie stali nierdzewnej jest jedną z droższych metod oczyszczania powierzchni. Jak w takim razie kształtują się realne koszty pracy specjalistów? Cena zależy od kilku czynników:

  • kosztu zakupu i rodzaju zastosowanego ścierniwa,
  • kosztu usługi dodatkowego czyszczenia piaskowego — koniecznego w przypadku złego stanu przerabianej powierzchni,
  • doświadczenia specjalistów realizujących usługę,
  • czasu pracy fachowców,
  • powierzchni, a także kształtu obrabianego elementu.

Szacunkowe koszty usługi szkiełkowania stali nierdzewnej

Koszt usługi szkiełkowania określa się zazwyczaj przy pomocy roboczogodziny. Praca fachowców specjalizujących się w obróbce metali, w tym również w szkiełkowaniu nierdzewki, to koszt około 300 zł netto za jedną godzinę pracy. Stawkę tę należy więc pomnożyć przez liczbę godzin, jaką nad danym materiałem spędzą specjaliści. Im większy poziom skomplikowania powierzchni, tym wyższe koszty pracy. 

Komu zlecić usługę szkiełkowania stali nierdzewnej?

Praca z rekomendowanymi i doświadczonymi specjalistami pozwala w efekcie zaoszczędzić czas, koszty i nerwy zleceniodawcy. Jeśli więc szukasz kogoś, kto wykona dla Ciebie pracę związaną z obróbką stali, w tym ze wspomnianym szkiełkowaniem, warto postawić na ekspertów w branży. Specjaliści powinni dysponować najwyższej jakości nowoczesnym sprzętem, muszą mieć odpowiednie doświadczenie, a także wiedzę, która umożliwi im wykonanie pracy na najwyższym poziomie. Zanim zdecydujesz się na zlecenie usługi konkretnej firmie, sprawdź jej wcześniejsze realizacje i porozmawiaj na temat pracy, jakiej wymaga materiał przeznaczony do obróbki. 

Polecane

Zostaw komentarz

13 + cztery =