Bariery drogowe – element bezpieczeństwa na imprezach masowych

Bariery drogowe są elementami bezpieczeństwa, które stosuje się na imprezach masowych. Podczas tych wydarzeń za bezpieczeństwo uczestników odpowiedzialni są organizatorzy. To oni muszą dbać o odpowiednio przygotowany teren eventu. Ważna jest nie tylko infrastruktura wydarzenia, ale także zapewnienie bezpieczeństwa bawiącym się osobom oraz zabezpieczenie mienia. Aby móc sprostać tym wymaganiom, stosuje się barierki zaporowe przenośne.

Jakie zastosowanie mają bariery drogowe zaporowe?

Mobilne barierki imprezowe mają szereg zastosowań. Te lekkie urządzenia stosuje się, by szybko i łatwo odgrodzić teren całej imprezy, wyznaczyć sektory wydarzenia bądź utworzyć ciągi komunikacyjne. Wygrodzenia wykonane z zastosowaniem barierek drogowych zaporowych ułatwiają pracę służbom porządkowym. Umieszcza się je w strategicznych miejscach, tj. na przykład na wejściach na imprezę, czy tam,  gdzie sprawdza się bilety. Stosując barierki zaporowe możemy również wygrodzić strefy, które powinny być niedostępne dla uczestników zabawy, czyli na przykład miejsca zarezerwowane wyłącznie dla gwiazd, służb medycznych, ekipy technicznej czy obsługi wydarzenia.

Bariery drogowe do wykorzystania na imprezach masowych

Bariery drogowe przestawne, które wykorzystuje się podczas imprez, są produktami stosunkowo lekkimi. Dzięki temu są łatwe w transporcie, a także proste w procesie montażu i demontażu. Barierki na imprezy masowe są wytrzymałe, mają stabilną konstrukcję, dzięki czemu dobrze zabezpieczają teren i nie powodują zagrożenia dla uczestników imprezy. Na rynku dostępne są barierki 15-szczeblowe i 17-szczeblowe. Produkty te wykonuje się z rury ocynkowanej, dlatego bariery drogowe są niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Jak zapewnić bezpieczeństwo na imprezie masowej?

W Polsce za bezpieczeństwo imprezy masowej odpowiada organizator wydarzenia. Reguluje to ustawa z dnia 20 marca 2009 roku. Jakie kroki powinien podjąć organizator, by impreza masowa mogła być uznana za bezpieczną? Dla zwiększenia bezpieczeństwa organizator wydarzenia powinien wygrodzić teren, na którym mogą przebywać uczestnicy wydarzenia. Ponadto powinno się wyznaczyć i wygrodzić ciągi komunikacyjne, poszczególne strefy imprezy i sektory wydarzenia. Do tego celu służą właśnie bariery drogowe zaporowe.

Polecane

Zostaw komentarz

dziesięć + 9 =