Rodzinne dzielnice w Szczecinie – jaką wybrać do zamieszkania?

Szczecin to, według wielu opinii, jedno z najbardziej przyjaznych miast w Polsce i świetne miejsce do życia. Wszyscy, którzy cenią sobie codzienny komfort, bezpieczeństwo, atrakcyjne możliwości edukacji i rozrywki czy dobre perspektywy zawodowe, powinni czuć się tutaj jak w domu. Nic więc dziwnego, że coraz większa liczba rodzin szuka swojego nowego mieszkania w tym mieście. Którą dzielnicę wybrać? Podpowiadamy

Dlaczego w ogóle warto zamieszkać w Szczecinie?

Miasto podzielone jest na cztery okręgi administracyjne oraz 37 osiedli. Istnieje wiele powodów, dla których Szczecin jest tak popularny, jeśli chodzi o sprzedaż nowych mieszkań. Jedną z głównych zalet jest atrakcyjne położenie – w pobliżu znajduje się Zalew Szczeciński, Bałtyk oraz granica polsko-niemiecka.

Nie bez znaczenia będą również szerokie perspektywy zawodowe, związane nie tylko z bliskością zachodniego sąsiada, ale i dynamicznie rozwijającym się biznesem w samym mieście. Ponadto Szczecin słynie z atrakcyjnych terenów rekreacyjnych – licznych parków, rozległych zalesień czy Jeziora Dąbie. Nie brakuje tutaj możliwości aktywnego spędzania czasu.

Gdzie szukać mieszkania dla rodziny w Szczecinie?

Wybór idealnej dzielnicy do zamieszkania w tym mieście to nie zawsze łatwe zadanie. Każde osiedle ma swoje niepowtarzalne cechy, więc ostateczna decyzja będzie zależeć od indywidualnych preferencji i potrzeb każdej rodziny. Można jednak wskazać kilka szczególnie interesujących lokalizacji.

Na pewno uwagę warto zwrócić na mieszkania w Szczecinie w śródmieściu. To nie tylko serce miasta, ale także obszar, w którym można znaleźć ciekawe projekty deweloperskie. Istotną cechą nowych inwestycji, takich jak osiedle Crocus Hill, znajdujące się niedaleko Parku Kasprowicza i Jasnych Błoni, jest wysoki standard połączony z atrakcyjną lokalizacją. Takie projekty oferują szeroki wybór rodzinnych metraży, ustawne układy oraz szereg udogodnień. Dostęp do terenów zielonych to nie jedyne atuty tego miejsca – blisko również do dobrze ocenianych placówek edukacyjno-opiekuńczych i bogatej oferty handlowo-usługowej.

Rodziny z dziećmi na pewno docenią również osiedle Pomorzany. To spokojna okolica, w której znajdują się liczne tereny zielone, dużo sklepów, placówek oświatowych i medycznych. Jest to dobra lokalizacja dla osób, ceniących sobie bliskość centrum miasta.

Ponadto uwagę można zwrócić na północne tereny Szczecina. Mają one dogodne położenie – znajdują się w niewielkiej odległości od centrum miasta i są dobrze skomunikowane, a jednocześnie oferują dużą ilość obszarów zielonych i miejsc do rekreacji, co przyciąga wielu mieszkańców. Północ Szczecina wyróżnia się także różnorodnością osiedli, co pozwala łatwiej znaleźć nieruchomość dostosowaną do indywidualnych potrzeb.

Mieszkanie dla rodziny z rynku pierwotnego czy wtórnego?

Wiele osób zastanawia się, czy postawić na nowe, czy na starsze budownictwo. Dziś wiele przemawia za inwestycjami deweloperskimi, które wyróżniają się nie tylko niższymi kosztami eksploatacji lokali, ale także wieloma udogodnieniami. Nowe mieszkania w Szczecinie na śródmieściu to m.in. możliwość korzystania z wind, zadbane części wspólne i prywatne ogródki lub loggie.

Podsumowując, Szczecin to świetne miejsce do życia dla osób ceniących sobie komfort, bezpieczeństwo, rozrywkę oraz możliwości biznesowe. Wśród najczęściej polecanych lokalizacji wymienia się dzielnicę Śródmieście-Północ. To właśnie tam szeroka oferta handlowo-usługowa, dostęp do przedszkoli i szkół, niepowtarzalny klimat, a także zieleń przyciągają wielu nowych mieszkańców.

Polecane

Zostaw komentarz

sześć + 12 =