Pompa obiegowa ALPHA2 – dostępna w ofercie hurtowni hydraulicznej Proterm!

Pompa obiegowa ALPHA2 – dostępna w ofercie hurtowni hydraulicznej Proterm!

Pompa obiegowa ALPHA2 jest niewątpliwie jedną z najlepszych pomp obiegowych dostępnych na rynku. Dzięki jej wysokiej wydajności oraz niepodważalnej trwałości można stwierdzić, iż jest jedną z najbardziej trwałych pomp. Znajduję ona zastosowanie głownie w instalacji grzewczych oraz klimatyzacyjnych. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat pomp Grundfos, ich właściwością, zastosowania – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Zalety pomp Grundfos ALPHA2

Do głównych korzyści pomp ALPHA2 Grundfos można zaliczyć przede wszystkim bardzo wysoką niezawodność. Pompa ALPHA2 działa bezawaryjnie nawet w bardzo wymagających i trudnych warunkach. Kolejną korzyścią, którą można wymienić opisując ALPHA2 Grundfos jest to, że podczas pracy pompy koszty zużycia energii są bardzo niskie, co wiąże się z bardzo wysokim komfortem pracy pomp ALPHA2. Ma ona, także zastosowanie w wielu instalacjach, miedzy innymi instalacjach grzewczych oraz instalacjach chłodniczych. Ważną rzeczą jest również łatwy montaż pompy, dzięki zmodernizowanej wtyczce ALPHA.

pompa obiegowa

Obsługa pomp ALPHA2

Obsługa pompy obiegowej ALPHA2 jest bardzo łatwa, gdyż programowanie pompy ustawiane jest zaledwie jednym przyciskiem. Do wyboru jest kilka trybów sterowania:

  • AUTO ADAPT – dzięki niemu możliwe jest ustawienie idealnej równowagi pomiędzy komfortem a wydajnością. Ten tryb sterowania zalecany jest do 80% wszystkich instalacji.
  • Proporcjonalne ciśnienie – ten tryb sterowania jest wykorzystywany w systemach o dużych wahaniach przepływu, gdyż zmienia się proporcjonalnie do przepływu.
  • Stałe ciśnienie – ten tryb utrzymuje stałe ciśnienie niezależnie od przepływu, znajduję zastosowanie w ogrzewaniu podłogowym oraz dwururowych systemach o małej zmienności przepływu.
  • Stała prędkość – zapewnia trzy tryby stałej prędkości dla instalacji o stałym przepływie.

 Pompa Grundfos ALPHA 2 posiada również wbudowaną pamięć, dzięki której ustawienia są zapamiętywane, nawet podczas wyłączenia zasilania.  Pompy Grundfos dostępne są w ofercie hurtowni hydraulicznej Proterm, w której znajdują się w atrakcyjnych cenach. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą!

Polecane

2 Thoughts to “Pompa obiegowa ALPHA2 – dostępna w ofercie hurtowni hydraulicznej Proterm!”

  1. Stanisław

    Czekam na nowe artykuły!

  2. Kazimierz

    Świetnie wyjaśnione.

Zostaw komentarz

14 − 8 =