Jakie są najlepsze pułapki na mole?

Jeżeli zauważysz w swoim domu niewielkie latające owady motylowe o smukłej budowie, wówczas może okazać się, że są to mole spożywcze. Niestety te szkodniki upatrzyły sobie zapasy żywności i zamierzają pozostać w Twojej kuchni lub spiżarni na dłużej. Dobrze przyjrzyj się im, gdyż odpowiednia ich identyfikacja pozwoli na skuteczną walkę z nimi.

Mole kuchenne mają barwę brązowo-szarą, ale gdy zobaczysz osobniki w kolorze żółto-słomkowym, wówczas masz do czynienia z molami ubraniowymi, które gnieżdżą się w szafach. Szczególnie uwielbiają tkaniny bawełniane, lniane oraz wełniane. Ważne jest odróżnienie jednych owadów od drugich, ponieważ wtedy można zastosować właściwy preparat pozwalający skutecznie i szybko pozbyć się ich.

Jak pozbyć się moli spożywczych?

W walce z nieproszonymi gośćmi w kuchni lub w spiżarni ważna okazuje się wiedza, gdzie lubią bytować. W przypadku moli spożywczych ich głównym celem okazują się określone produkty spożywcze, między innymi: mąka, makaron, cukier, kasza, ryż, ziarna zbóż, a także niektóre rodzaje ziół i przypraw. Szkodniki te nie tylko pożerają artykuły spożywcze, ale także zanieczyszczają je oraz składają jaja, z których wykluwają się larwy. Mole kuchenne rozmnażają się szybko, dlatego ważna jest błyskawiczna interwencja.

W celu skutecznego zwalczenia nieproszonych gości kluczowe okazuje się zastosowanie odpowiednich preparatów oraz działań profilaktycznych. Systematyczne wietrzenie, mycie oraz przeglądanie szafek z produktami spożywczymi pozwoli zauważyć ślady obecności insektów. Najskuteczniejsze pułapki na mole kuchenne to zapachowe feromony w kleju lub w dyspenserze.

Świetnie sprawdzą się zasadzki trójdzielne marki Panko. Wabią one szkodniki na przyjemny dla nich zapach, sprawiając, że siadają one na kleistej warstwie i nie mogą się z niej uwolnić. Dobrym sposobem jest również Ferolep przeznaczony do przywabiania oraz odławiania szkodników. Jego płaska forma pozwala na szybką i łatwą instalację oraz kontrolowanie ilości schwytanych insektów.

W jaki sposób zwalczyć mole ubraniowe?

Pojawienie się na odzieży szkodników w postaci moli to zmora wielu osób. Często zdarza się, że nawet w najbardziej czystym i zadbanym mieszkaniu pojawiają się nagle te uporczywe szkodniki, które szybko się rozmnażają, utrudniając jednocześnie walkę z nimi. W bardzo krótkim czasie mogą zniszczyć trwale odzież i inne produkty tekstylne.

Dlatego trzeba zastosować pułapki na mole ubraniowe, które pozwolą skutecznie je zwalczyć. Należą do nich między innymi produkty marki Panko przeznaczone do zawieszenia na drążku w szafie, których celem jest zbabienie i obezwładnienie szkodników. Pozwalają one również na skuteczne monitorowanie obecności insektów. Ponadto zaleca się umieszczenie w szafie aromatycznych zawieszek o zapachu lawendy lub cytryny. Sprawdzą się one także w przypadku odstraszania moli kuchennych.

Wybierając pułapkę na mole, należy zwrócić uwagę na jej jakość oraz skład. Ważne, aby była wyprodukowana z pierwszej klasy surowców i zapewniała skuteczne wabienie insektów. W ofercie sklepu internetowego Panko znajdują się sprawdzone produkty pozwalające zwalczać szkodniki oraz zapobiegające rozmnażaniu się nowych osobników.

Polecane

Zostaw komentarz

cztery × jeden =