Jakie nowoczesne technologie są stosowane w agencjach ochrony?

Tradycyjne sposoby zabezpieczania obiektów lub terenu szybko odchodzą do przeszłości. To przede wszystkim zasługa szybko rozwijanych technologii, które zmniejszają koszt inwestycji oraz zwiększają skuteczność wykrywania. Co konkretnie wpływa na niezawodność systemów? Przyjrzymy się temu z bliska w niniejszym artykule.

Niezawodne kamery do monitoringu wizyjnego

Podstawą każdego dozoru zdalnego są strategicznie rozmieszczone kamery. Dzięki nim operator ma bezpośredni dostęp do dosłownie każdego zakątka. Ułatwieniem w pracy są zwłaszcza narzędzia, którymi można obracać o 360°. Obraz z wielu kamer pojawia się w jednym miejscu, gdzie odbiera go uprawniona osoba. Monitoring wizyjny ogranicza więc czas potrzebny na sprawdzenie newralgicznych punktów do zaledwie jednego spojrzenia na ekran.

A w razie potrzeb można bez problemu przybliżyć rejestrowany obraz. Współczesne kamery wyróżniają się bardzo dużą rozdzielczością, co pozwala łatwo zidentyfikować zagrożenie. Zwłaszcza że wiele z nich jest też wyposażona w umożliwiającą widzenie w nocy noktowizję. W ten sposób zapewnia się całodobową ochronę we Wrocławiu.

Do tego dochodzi wytrzymałość urządzeń. Bardzo ciężko je uszkodzić nawet celowym działaniem. Istnieją zresztą dyskretne systemy, które nie informują o swojej obecności. Niemniej niektóre modele mogą bez problemu pełnić funkcję odstraszającą.

Ochrona we Wrocławiu z pomocą sztucznej inteligencji

Każdy popełnia błędy. Z pomocą przychodzą jednak nowoczesne technologie, których zadaniem jest wsparcie operatorów w ocenie sytuacji. Sztuczna inteligencja, bo o niej mowa, skutecznie wykrywa pojawiające się w kadrze nieupoważnione osoby, a nawet pojazdy na chronionym terenie. Natychmiast wysyła powiadomienie o zdarzeniu do centrali, co pozwala na szybką reakcję człowieka.

To zrewolucjonizowało pojęcie bezpieczeństwa. Ochrona we Wrocławiu przy użyciu sztucznej inteligencji stała się znacznie łatwiejsza, a także wolna od błędów. W niepamięć odchodzą sytuacje, gdy dobrze zakamuflowani przestępcy umykali uwadze operatorów lub krótka chwila przerwy otwierała furtkę złodziejom. SI przejmuje na siebie część obowiązków pracownika, co pozwala mu skupić się na innych zadaniach. A gdy tylko maszyna wykryje coś podejrzanego, wystarczy moment do znalezienia jego źródła.

Poprzez współpracę na linii człowiek-SI doszło do radykalnego zwiększenia skuteczności w ochronie mienia. Dlatego korzystają z niej wszystkie godne zaufania agencje ochroniarskie.

Gdzie szukać profesjonalnego monitoringu wizyjnego?

Wszystkie wymienione technologie są w posiadaniu firmy Safe Space. Dzięki nim jest w stanie zoptymalizować koszt świadczonych usług przy jednoczesnym zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa. Nic więc dziwnego, że ochronę powierzyło jej wiele przedsiębiorstw z kilku województw w Polsce.

Serdecznie zachęcamy do kontaktu ze specjalistami agencji ochroniarskiej, aby dowiedzieć się więcej o monitoringu wizyjnym. Z przyjemnością odpowiedzą na każde pytanie i zaproponują najkorzystniejsze rozwiązania.

Polecane

Zostaw komentarz

4 − dwa =