Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem i nie są poradą inwestycyjną. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.
Rynek finansowy obfituje w oferty zewnętrznego finansowania, skierowane do różnych grup odbiorców. W ostatnich latach ogromną popularnością cieszą się propozycje podmiotów pozabankowych, które zasilają budżet osób prywatnych i przedsiębiorców. W dzisiejszym poradniku skupimy się na niezwykle ciekawej wersji pożyczki z zastawem. Podpowiadamy, jak wybrać optymalny produkt i czym kierować się podczas selekcji. Zapraszamy do lektury!
Czym jest oferta pożyczek z zastawem?
Zanim wyjaśnimy sobie zasady rządzące udzielaniem tego rodzaju wsparcia, warto w pierwszej kolejności przedstawić definicję pozabankowej pożyczki pod zastaw nieruchomości. Pod tą nazwą kryje się finansowanie dowolnego celu dla przedsiębiorcy lub osoby fizycznej pod warunkiem ustanowienia wybranej nieruchomości jako zabezpieczenie spłaty zadłużenia.
Wpis do hipoteki następuje na mocy aktu notarialnego, co gwarantuje pełne bezpieczeństwo transakcji. Pożyczkodawca może tym samym dokonać liberalizacji procedur w zakresie oceny zdolności kredytowej. Wystarczy, że pożyczkobiorca będzie dysponował mieszkaniem na własność, a zyskuje szansę otrzymania pokaźnego zastrzyku gotówki z pominięciem uciążliwych restrykcji bankowych.
Cechy dobrej pożyczki – jak filtrować oferty?
Istnieje kilka elementów składowych korzystnej oferty, jakie musimy poddać analizie przed podpisaniem umowy. Pożyczka pod zastaw mieszkania udzielana jest w odniesieniu do wskaźnika LTV. Loan to Value określa górny procentowy pułap wartości pożyczonych środków przy zestawieniu z wyceną nieruchomości, jaka ma zostać objęta zastawem. Im większy LTV, tym wyższa elastyczność dla klienta. Należy tutaj oczekiwać finansowania na około 60% wartości nieruchomości.
Sprawdźmy, czy biuro pożyczkowe wystrzega się stosowania niejasnych zapisów w umowie. Transparentność stanowi podstawę do budowy obopólnego zaufania. Dobra pożyczka pod mieszkanie to produkt całkowicie zrozumiały dla klienta. Unikajmy ofert z rozbudowaną listą dodatkowych kosztów obsługi.
Warto nawiązać współpracę z pożyczkodawcą o długiej historii biznesowej i wieloletnim doświadczeniu. Weryfikacja rzetelności i profesjonalizmu ma znacznie większe znaczenie niż usilnie poszukiwaniem oszczędności na oprocentowaniu. Lepiej zapłacić kilka dziesiętnych punktów procentowych więcej i otrzymać w zamian elastyczną ofertę i fachową pomoc. Długi staż na rynku pożyczek pod zastaw dla firm nie bierze się znikąd. Otwarte podejście do klienta przekłada się na renomę, co dość łatwo ocenić po wystawianych opiniach.
Doskonałą pomocą dla pożyczkobiorcy okazuje się opcja dopasowania miesięcznej raty do indywidualnych możliwości finansowych. Mile widziane są także szybkie decyzje o przyznaniu pożyczki (nawet w 48 godzin) i brak sprawdzenia historii zadłużenia w BIK.
Pożyczka pod zastaw mieszkania dla mikro i małych przedsiębiorstw stanowi fundament ogólnopolskiej działalności firmy Smartvest. Wejdź na stronę https://www.smartvest.pl/pozyczki-pod-zastaw/ i poznaj zasady finansowania dowolnego celu dla firm.