Gdzie kupić blaty laboratoryjne – kilka wskazówek

Stanowisko pracy – to miejsce, które należy urządzić z dbałością o wiele ważnych szczegółów. Powinno zapewniać komfortowe warunki do wypełnienia konkretnego zadania. Gdy mowa o idealnym stanowisku dla zapracowanego laboranta, chodzi oczywiście o miejsce, w którym można bezpiecznie przeprowadzać rozmaite reakcje chemiczne. To ważne, żeby w pobliżu znajdowały się potrzebne narzędzia i użyteczne akcesoria – ale absolutna podstawa to stół, na którym wszystko może się rozegrać.

Gdzie kupić blaty laboratoryjne?

Odczynniki chemiczne nie należą do najłatwiejszych współpracowników. Niektórym wystarczy niewielki impuls, by udowodniły co potrafią. Te wybuchowe mogą popisać się widowiskowymi iskrami, a te żrące nie oszczędzą wielu materiałów, z którymi się zetkną. Właśnie z tego powodu trzeba poważnie i odpowiedzialnie podejść do kwestii przygotowywania stanowiska do takiej pracy. Na początek trzeba pomyśleć o blacie – mocnym i wytrzymałym nie tylko na ciężary czy mechaniczne uszkodzenia, ale także odpornym na wpływ wielu substancji chemicznych.

Zastanawiając się, gdzie kupić blaty laboratoryjne, można rozglądać się wśród producentów mebli dla takich wnętrz. Ale dobrym pomysłem jest również uważne przejrzenie oferty dystrybutora, który wprowadza na rynek rozmaite sprzęty służące do pracy laboratoryjnej. Taka firma ma wypracowane biznesowe kontakty z wieloma wiodącymi producentami tego typu sprzętów, dlatego można mieć pewność, że z takim pośrednictwem trafi się na usługi dobrej jakości, które zyskały już uznanie innych użytkowników. Ale często dystrybutor korzysta także z usług swoich podwykonawców – a wtedy może zaoferować klientom stworzenie mebli na indywidualne zamówienie. W takich sytuacjach przekonuje, żeby zdecydować się na zaprojektowanie takiej zabudowy, która najlepiej wypełni przestrzeń konkretnego pomieszczenia.

Bez względu na to, jaką taktykę się wybierze, trzeba się przygotować na dokonanie kilku ważnych wyborów. Blaty, które sprawdzą się w przestrzeni laboratorium, mogą być wykonane z wielu tworzyw – a każde z nich ma oczywiście inne właściwości. Dokonując wyboru, trzeba mieć świadomość, jakiego typu doświadczenia będą wykonywane na danym stole, jakie spektrum odczynników może pojawić się w pobliżu tego miejsca. Maksymalnie wytrzymały jest lity spiek ceramiczny, o bardzo dużej gęstości. Jego powierzchnia może być wykończona glazurą, bazującą na tym samym tworzywie. Warto wiedzieć, że ceramika wielkogabarytowa może bazować również na wodoodpornym (nawet betonowym) podłożu.

Inne możliwości to substancje tworzone z pomocą wytrzymałych, syntetycznych żywic. Te sprawdzą się przede wszystkim w konfrontacji z wyjątkowo agresywnymi odczynnikami, które łatwo wypaliłyby dziury w blacie, który nie byłby przygotowany na ich wizytę. Żywica epoksydowa jest jednak gotowa na spotkanie z rozżarzonym naczyniem czy silnym nasłonecznieniem. Z kolei konglomerat kwarcowo-granitowy, posiadający dodatek żywic poliestrowych, pozostanie niewzruszony w obliczu kwasów i zasad.

Polecane

Zostaw komentarz

siedemnaście − 16 =