Susz konopny w kosmetykach – jakie ma zastosowanie?

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Tak naprawdę konopie włókniste nie są żadną nowością – przynajmniej od setek lat powszechnie stosowało się ten roślinny surowiec do różnych celów. Tworzyło się z nich między innymi materiały tekstylne, ale również tłoczyło z ich ziaren oleje spożywcze, czy stosowało jako kosmetyk. Co sprawia, że ta roślina jest obecnie tak pożądanym surowcem na rynku pielęgnacyjnym?

Co zawiera w sobie susz konopny?

Zacznijmy najpierw od tego, czego nie zawierają konopie siewne stosowane w kosmetykach. Nie mają one THC, czyli substancji psychoaktywnej o odurzającym działaniu. Są zatem w pełni legalne i bezpieczne do codziennego stosowania. Są za to bogatym źródłem białek, przeciwutleniaczy, karotenów. Zawierają mnóstwo witamin: A, B1, B2, B3 i B6, a także C, D i E. Jednym z najcenniejszych składników suszu konopnego są jednak kwasy tłuszczowe omega-3. W naszej standardowej diecie często ich brakuje, ponieważ znajdują się w produktach, które zbyt rzadko lądują na naszych talerzach ze względu na niską dostępność i wysoką cenę. Skóra potrzebuje tych wszystkich związków, aby mogła się regenerować, a także utrzymywać odpowiedni poziom natłuszczenia i nawilżenia. To powoduje, że wygląda zdrowo, dłużej pozostaje młoda, a do tego tworzy na swojej powierzchni barierę utrudniającą wnikanie przez nią szkodliwych składników ze środowiska.

Dlaczego kosmetyki z konopi są tak popularne?

Wraz ze wzrostem zainteresowania konsumentów naturalnymi kosmetykami, które dobrze oddziałują na skórę, coraz częściej producenci oferują w swoim asortymencie te, które zawierają susz konopny. Najlepiej pozyskiwać go od certyfikowanych dostawców, takich jak producent suszu konopnego Hemp Plant. Wówczas producenci kosmetyków mają pewność, że wszystkie rośliny, których używają do swoich wyrobów, są wysycone niezbędnymi składnikami odżywczymi, uprawiane w ściśle kontrolowanych warunkach, i mają na to dowody w postaci specjalnych certyfikatów poświadczających konkretną zawartość wartościowych substancji.

Dla kogo kosmetyki z konopi mogą być odpowiednie?

Szczególną grupą odbiorców chętnie sięgających po kosmetyki z suszem konopnym są alergicy. Nie mogą oni używać do pielęgnacji skóry produktów zawierających sztuczne silikony, parabeny, wybielacze, barwniki i konserwanty. Ich balsamy, mydła, kremy i inne produkty stosowane w codziennej higienie powinny mieć jak najprostszy skład, ale przy tym jak najsilniejsze działanie wzmacniające uszkodzoną powierzchnię naskórka, łagodzące i nawilżające. Mogą je wybierać także osoby cierpiące na atopowe zapalenie skóry czy borykające się z jej przesuszeniem. Wysoka zawartość witamin, kwasów omega-3 i protein wzmacnia powłokę skóry, czyniąc ją odporną na działanie czynników zewnętrznych, a antyutleniacze spowalniają proces jej starzenia się. Susz konopny często wykorzystuje się do wzmacniania działania ochronnego, przeciwzapalnego i antyoksydacyjnego kosmetyków. Skóra staje się po nich gładka, dobrze nawilżona i odbudowana, co przekłada się na większy komfort codziennego życia.

Polecane

Zostaw komentarz

5 × jeden =