Na który typ etykiet jest największy popyt?

Spośród tak wielu rozmaitych ścieżek tworzenia etykiet produktowych, która z nich okazuje się najlepsza? Analiza wskaźników popularności poszczególnych rozwiązań pozwala wskazać kilka głównych opcji, które cieszą się niesłabnącym uznaniem wśród producentów. Czytaj dalej, a dowiesz się więcej o sprawdzonych i powszechnie wykorzystywanych etykietach, jakie mogą stanowić podstawę dla Twojego systemu informacji o towarze.

Etykiety termiczne

Jednym z liderów we wszystkich rankingach popularności wciąż pozostają etykiety termiczne. Bazą do ich wytwarzania jest specjalny papier lub folia, które pod wpływem działania wysokiej temperatury ulegają punktowemu przebarwieniu. Termoczuły materiał wymaga zastosowania specjalistycznej drukarki. Przenośne urządzenia termiczne służą w magazynach lub sklepach wielkopowierzchniowych, gdzie dają możliwość nanoszenia dowolnych informacji na wybraną partię asortymentu.

Dobry producent etykiet termicznych uwzględnia w swojej ofercie szeroką gamę rozmiarów i kształtów. Warto zainteresować się personalizowanymi usługami projektowania etykiet, dzięki czemu otrzymasz produkt idealnie dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Etykiety termotransferowe

Drugą grupę etykiet, obok której nie da się przejść obojętnie, stanowią produkty termotransferowe. Za przeniesienie informacji na końcowy nośnik odpowiadają tu taśmy barwiące, wykonane z papieru lub folii PE. Technologia termotransferowa zyskała powszechne uznanie wśród zarządców hal magazynowych i firm logistycznych. Systemy znakowania z wykorzystaniem taśm spotkamy także na wszelkiego rodzaju wyrobach RTV i AGD.

Transportowanie towaru na duże odległości naraża go na negatywny wpływ czynników atmosferycznych. Dlatego każdy producent etykiet termicznych i termotransferowych proponuje opcjonalne zabezpieczenia w postaci lakierowania lub laminatu.

Etykiety foliowe

Grupa etykiet foliowych sama w sobie dzieli się na liczne wersje produktów, przeznaczone do pełnienia różnorodnych zadań. Omówienie tej kategorii zostawiliśmy na koniec ze względu na jej gigantyczny potencjał we współczesnym biznesie. Pomimo nieco wyższych kosztów produkcji w porównaniu do papierowych odpowiedników, zakłady wytwórcze coraz częściej decydują się na etykietowanie tworzywami sztucznymi.

Zmienne warunki zewnętrzne szybko czynią tradycyjną etykietę nieczytelną, co powoduje odesłanie towaru z powrotem. Oto główny powód, dla którego nowoczesne systemy znakowań czerpią pełnymi garściami ze zdobyczy technologicznych. Wymienione tutaj opcje wyróżniają się korzystną ceną i świetną wytrzymałością. Wybór konkretnego rozwiązania warto uzależnić od uwarunkowań transportowych, magazynowych i organizacyjnych.

Jeśli potrzebujesz fachowej pomocy w projektowaniu i tworzeniu materiałów znakujących, producent etykiet we Wrocławiu HDlabel stworzył kompleksową ofertę w tym zakresie. Wejdź na stronę https://hdlabel.pl/ i dowiedz się więcej o usługach profesjonalnego zakładu poligraficznego, który pomoże w opracowaniu zaawansowanego systemu etykiet.

Polecane

Zostaw komentarz

pięć × 1 =