Ekspres do kawy – wynajem czy kupno na własność?

Potrzebujesz dobrego ekspresu do kawy? Wynajem to ciekawa alternatywa dla zakupu urządzenia na własność. Sprawdza się zwłaszcza w sytuacji, gdy ekspres ma być wyposażeniem firmowym – głównym narzędziem pracy lub elementem poprawy warunków w biurze.

Podsumowanie:

  • Niezależnie od tego, czy ruszasz z biznesem gastronomicznym, czy potrzebujesz dostępu do dobrej kawy w swoim biurze – dla siebie i swoich pracowników, wynajem ekspresu do kawy to ciekawa metoda pozyskania urządzenia, która powinna Cię zainteresować.
  • Wynajem jest przejrzystą formą współpracy: płacisz miesięczny czynsz i zobowiązujesz się do zakupu ziaren kawy od dostawcy urządzenia, a w zamian możesz korzystać z ekspresu do kawy, mając pewność kompleksowego wsparcia technicznego i doradczego.
  • Potrzebujesz dobrego ekspresu do kawy? Wynajem umożliwi Ci jego pozyskanie na korzystniejszych warunkach, lepiej dopasowanych do firmowych potrzeb niż zakup urządzenia na własność. Mowa m.in. o minimalnej kwocie inwestycji.

Wynajem ekspresu do kawy – co to za rozwiązanie?

Wynajem ekspresów do kawy jest usługą bardzo podobną do innych typów dzierżawy. Polega na tym, że w zamian za miesięczny czynsz otrzymujesz ekspres do kawy, który możesz wykorzystać do swojej biznesowej działalności. Dzięki temu ponosisz minimalne koszty inwestycji, a czerpiesz duże korzyści z dostępu do wydajnego, nowoczesnego urządzenia.

Taką współpracę cechuje elastyczność; umowa trwa zwykle od 12 do 24 miesięcy i może zostać przedłużona lub… nie. Ty decydujesz! Prze cały okres nie ponosisz kosztów serwisowych. Nie płacisz też za dostawę, instalację ani środki czystości i masz gwarancję terminowych dostaw ziaren kawy – takich, jakich potrzebujesz i które trudno znaleźć w sprzedaży detalicznej. Właśnie, kawa! Umowa o wynajem ekspresu do kawy nierzadko obliguje do zakupu ziaren wyłącznie u dostawcy ekspresu.

Ekspresy do kawy – wynajem lepszy od zakupu na własność?

Decyzja o sposobie pozyskania ekspresu do kawy powinna być podyktowana potrzebami. Jeśli szukasz urządzenia do firmowego zastosowania, wynajem powinien Cię zainteresować, bo pozwala na zdobycie sprzętu w atrakcyjniejszej cenie. To ważne zwłaszcza na początku biznesowej drogi, gdy budżet jest niewielki i każdy wydatek ma duże znaczenie w kontekście powodzenia interesu. Za możliwość korzystania z ekspresu płacisz niewielki, miesięczny czynsz, który dodatkowo możesz zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu, obniżając należny podatek.

Na żadnym z etapów wynajmu ekspresu do kawy nie stajesz się jego właścicielem. Nie martwi Cię więc ani awaria (wynajmujący zobowiązuje się do jej sprawnego naprawienia), ani utylizacja, czyli to, co zrobić z niepotrzebnym już urządzeniem. Korzystasz z ekspresu przez czas trwania umowy, a wraz z jej końcem możesz zrezygnować ze współpracy lub ją przedłużyć, wybierając do swojej firmy nowszy, lepiej dopasowany model. Zawsze z gwarancją profesjonalnego doradztwa i dostępem do katalogu najnowocześniejszych ekspresów renomowanych marek. Zwłaszcza, gdy zdecydujesz się podpisać umowę z doświadczonym partnerem, jak np. Tchibo Coffee Service – lider w branży kawowych rozwiązań dla firm.

Polecane

Zostaw komentarz

15 − dziewięć =